Juozas Statkevičius pavasaris/vasara ’15

  • Kitą vasarą geriau turėti bent vieną anklet'ą ir duster coat'ą

Juozo Statkevičiaus, o ypač jo darbų Lietuvoje nereikia niekam pristatinėti.
Tai yra kokybiška, įspūdinga, sumani, fun, vertinga mada. Niekas kitas LT fashionistoms nesukelia tokio seilėtekio ir permušimų kaip J. Statkevičiaus kurti drabužiai. O nuo šiol – ir aksesuarai.
Ta žydra odinė kuprinė, delninės su spalvotais kutais – hello!
Vakarykštis pristatymas buvo vertas viso laukimo, kuris užsitęsė valandą, nors tikėjausi tik maždaug 45 minučių. Gausiai prismilkyta sunkiais oriental smilkalais salė man priminė namus, nes sodrūs smilkalų dūmai ir kvapas yra mano palydovai kasdienybėje.
Minia – labai, labai daug juodos spalvos savo garderobe naudojančios moterys. Keletas tūkstančių mažų, juodų suknelių. Apmaudu dėl to, kad iš J. S. kūrybos ar bendrai iš viso mados mėnesio metu Niujorke, Londone, Milane ir Paryžiuje demonstruojamų kolekcijų žmonės nepasisėmė įkvėpimo. Į savo autfitus įvesti spalvų ir žaismingumo panoro vos keletas viešnių.
Bet sveikinu raudonplaukę merginą su tobulu juodu turbanu, geltonus marškinius perjuosusią itin dekoratyviu ir spalvotu diržu, bei zebro rašto delninę priderinusią mados gurmanę, sveikinu keletą absoliučiai stilingų vyrų, ypač tą, su murzinai rausvomis kojinėmis, sveikinu savo kirpėją Robertą, nes šitas žmogus atstovauja savo vieno asmeninį, su niekuo nesupainiojamą, stilių. Jūs visi atrodėt nuostabiai.
Prie kolekcijos!
Ji buvo puiki, labai gausi, spalvų paletė buvo nuo baltos iki sodrios fuksijos, aukso žvynelių, smaragdinio atlaso ir indigo ansamblių. Nebuvo jokio kuklumo, nė kvapo skandinaviško minimalizmo ir sterilumo, anei jokio emocinio sustabarėjimo ant podiumo regėtoje spalvų paletėje.
Ko joje buvo – turbūt jau spėjot peržvelgti. Daugiausiai “oh” ir “ah” sulaukusios ilgos vakarinės suknelės – ne mano arkliukas ir absoliučiai jokie jausmai man nekyla į jas žvelgiant. Nebent: “turbūt ilgai siuvo rankomis tuos kutus”, arba “oho, tikriausiai daug audinio prireikė šitam undinės sijonui”.
Kokie tie stilingiausi kolekcijos gabaliukai?
Man baisiai patiko relaxed tailoring kelnės, derinamos su laisvo kirpimo švarkais, ilgi sultoniški žaketai, derinami su baltu, kapri kelnių ilgio kombinezonu, arba net su dar vienu švarku ant jo!
Puikiai atrodė galvos aksesuarai, kurių įvairovė ir gausa buvo pasiutusiai didelė. Galvos aksesuarai ir seksuali avalynė gali būti tai, kas išvestų lietuves iš stiliaus smegduobės.
Mano akį labiausiai traukė lengvi, aplink kojas besiplaikstantys audiniai, beprotiškai gražūs Manolo Blahnik aukštakulniai su kutais, kurie einant taip smagiai siūbavo, kad man norėjosi pašokti iš kėdės ir rėkti. Gera mada nuveda ir dar toliau. Tada verstos odos ryškių spalvų thigh-high ilgaauliai.
Audinius norėjosi paliesti. Vaizduotė šėlo ir aš nerimau vietoje. Jau gyvenau vasarą Sen Tropeze, apsisiautusi tuo šilkiniu apsiaustu, su tobulu vientisu maudymosi kostiumėliu ir žydrais verstos odos smailianosiais.
Šįkart Juozo Statkevičiaus mados pasaka buvo svaiginanti ir rafinuota.
Long live The King.
show_display_061
Beje, visada sakiau, kad prie baltos suknelės labiausiai dera labai juodi, verstos odos batai. Gera matyti įsikūnijančius savo stilistinius prietarus

Visos nuotraukos iš delfi.lt ir 15min.lt.

Bookmark the permalink.

Write a comment