Kūryba genuose Vol. 1: John Rocha ir Simone Rocha

 

Dažniausiai peržiūrėjus mėgstamo dizainerio kolekciją pabandau įsivaizduoti, ką kūrėjas galvojo, kaip jam gimė kolekcijos idėja. Ar pirma sudarinėjo spalvų paletę? O gal atsirinko audinius? Po to būtinai perskaitau jo oficialų kolekcijos apibūdinimą, kam ji skirta, kodėl ji tokia.
Bet po to galvoje vis tiek lieka kirbėti mintis, kad čia tikrai ne viskas. Mano smalsumas lieka nepatenkintas, o vaizduotė savarankiškai šėlsta toliau. Kūrybinis genijus susideda iš daugiau slaptų ingredientų. Tai gali būti net fizinė savijauta, užsitęsusi nuotaika, oras, naujos įkvėpusios pažintys, nauji kulinariniai atradimai. Pačios netikėčiausios smulkmenos, jūs jas išvardinkite sau.
Arba TAI gali būti genuose!
Niekada nepagalvojot, kad turint tėvus – dizainerius, aistra madai nuo vaikystės namie regint vykstantį drabužių kūrimo, detalių siuvimo, mezgimo, ar piešimo procesą, gali tiesiog įaugti į kraują?
Ką gi, aš tai supratau irgi neseniai.
Pristatau naują rašinių seriją apie sėkmingus dizainerius ir jų tėvus, kurie taip pat yra ar buvo ne mažiau sėkmingi dizaineriai.
Pirmoji šeima: padre John Rocha ir hija Simone Rocha.
John Rocha gimė Hong Konge, pusiau kinas, pusiau portugalas. Su žmona, o vėliau ir gimus dukrai Simone Rocha, gyveno ir kūrė Airijoje.
Kolekcijas abu dizaineriai pristato Londono mados savaitės metu.
John Rocha paskutinę savo ’15 rudens/žiemos kolekciją pristatęs pranešė, kad jo kolekcijų mados gerbėjai ant LFW podiumo nebeišvys. Man dėl to plyšta širdis, bet per savo karjerą John Rocha sukūrė nemažai įsimintinų darbų, todėl kuo džiaugtis ir ką medžioti fashionistoms (ir man) – tikrai paliko.
Beje, John Rocha yra itin dosnus kūrėjas, vienas iš jo sėkmingiausių darbų – dukra Simone Rocha.
Simone Rocha Londono madų savaitėje debiutavo 2011 metais, pristatydama pavasario/vasaros kolekciją. Nuo tada ji demonstruoja puikią intuiciją, ko reikia jos gerbėjams. Garsi savo stipru/silpna, trapu/nesulaužoma dvipoliškumo paieškomis, puikiai atsispindinčiomis jos kuriamuose drabužiuose ir ypač – avalynėje.
Visada su nekantrumu laukiu naujos Simone Rocha kolekcijos. Ji turi specialią kertelę mano galvoje. Tą pačią, kurioje yra ir The Row su Olsen dvynėmis ir jų kuriama asketiška estetika, Dries Van Noten su savo nesuvokiamu išradingumu, na, visų savo ginklų iš karto neatskleisiu.
Kita šeima, kurią pristatysiu kitame rašinyje, kuria nemigą keliančius batus.
Stay tuned.
rel-vals_244452k
John ir Simone Rocha

Bookmark the permalink.

Write a comment